Stáž v kanceláři Stálého představitele České republiky při FAO a WFP v Římě

13. 8. 2024

Hledáme motivované a talentované studenty na stáž v kanceláři u Stálého představitele České republiky při OSN v Římě. Tato jedinečná příležitost nabízí cenné zkušenosti v oblasti mezinárodních vztahů, humanitární pomoci a potravinového zabezpečení.

Náplň stáže
  • asistence Stálému představiteli ČR při výkonu funkce zastupování ČR u všech římských agencií OSN zaměřených na výživu a zemědělství, humanitární pomoc a potravinové zabezpečení (FAO, WFP, IFAD)
  • příprava podkladů a vystoupení ČR, účast na jednáních a zpracování poznámek či záznamů z jednání
  • administrativní podpora při zajištění chodu kanceláře Stálého představitele
  • asistence při zajištění účasti expertů z ČR na jednáních v Římě
Podmínky táže
  • stáž je primárně určena studentům magisterského studia, ale není omezena pouze na ně
  • podmínkou je občanství ČR
  • termín stáže: 1. února – 31. července 2025 (termín lze po dohodě upravit)
  • jednací jazyk: angličtina (znalost italštiny je výhodou, ale ne podmínkou)
  • místo výkonu stáže: kancelář SP FAO/ZÚ Řím poskytne pracovní místo a vstup do budovy ZÚ a římských agencií (WFP, FAO, IFAD)
  • všechny náklady spojené s pobytem v Římě, včetně přesunu, životních nákladů a zdravotního pojištění, si stážisté hradí sami
  • nutné mít vlastní notebook a telefon

Studenti mají možnost využít financování stáže z programu Erasmus+. Více ZDE.

Jak se přihlásit?

• Pokud máte zájem o stáž v kanceláři u Stálého představitele České republiky při OSN v Římě, zašlete svůj životopis a motivační dopis na adresu roman.diatka@mzv.gov.cz do 8. září 2024. Vybraní kandidáti budou následně kontaktováni pro další kroky a schválení stáže Ministerstvem zahraničních věcí.