Ústav informatiky na PEF hostil program BIP s názvem Building Augmented Reality Experiences

5. 6. 2025

Patnáct studentů ze šesti evropských zemí dorazilo na Provozně ekonomickou fakultu MENDELU, aby se během intenzivního výukového programu BIP naučili vytvářet aplikace v rozšířené realitě. Mezinárodní kurz kombinoval online část (22.–23. května) s prezenční výukou v Brně (26.–30. května) a nabídl účastníkům jedinečnou možnost propojit teorii s praxí.

Účastníci z Německa, Slovinska, Chorvatska, Polska, Nizozemska a Kypru se během pěti dnů pod vedením lektorů z Ústavu informatiky PEF MENDELU naučili navrhovat uživatelské rozhraní, programovat prototypy a vytvářet aplikace v prostředí rozšířené reality. Součástí programu byly i týmové aktivity a společný doprovodný program v Brně.

Jak kurz Building Augmented Reality Experiences probíhal?

Program odstartoval online částí (22.–23. května 2025). Účastníci se seznámili se základy UX designu, lidským chováním v digitálním prostředí a tvorbou designové dokumentace.

Následně se 26.–30. května přesunuli fyzicky do Brna, kde účastníci navrhovali, testovali a ladili vlastní digitální řešení. Pracovali s webovými technologiemi, osvojili si principy tzv. Spatial Design Systemu a naučili se přenést teoretické znalosti do funkční aplikace.

Závěrečný den patřil testování vytvořených prototypů, jejich vyhodnocení a finálním prezentacím. Účastníci si tak odvezli cennou zkušenost – prošli si celým vývojovým procesem digitálního produktu od prvního nápadu až po finální testování.

Všechny aktuality a PEF v médiích

Více aktualit

Všechny aktuality