Studenti PEF MENDELU na ostrově Ráb

9. 5. 2023

Studenti předmětu Seminář destinačního managementu se vydali na cestu na ostrov Rab v Chorvatsku, aby aplikovali své znalosti a spolupracovali s místní destinační společností. Během svého pobytu studenti poznali kulturu a způsob života na ostrově, zúčastnili se různých aktivit a pracovali na vytváření marketingových plánů a projektů.

Studenti se během pobytu seznámili s kulturou a způsobem života na ostrově. Zúčastnili se různých aktivit, jako je prohlídka historického města, návštěva různých typů turistických letovisek a pláží, výlet lodí po okolí ostrova a dalších aktivit nabízených návštěvníkům. Užili si také ochutnávku místní kuchyně a seznámili se s fungováním rodinné farmy Natura Rab, která nabízí bio regionální produkty, oblíbený suvenýr z cesty na Rab.

Studenti těsně spolupracovali s Rabskou destinační společností, kde získali cenné poznatky o výzvách, kterým turismus na ostrově čelí, a strategiích, které by mohly pomoci s jejich překonáním. Pracovali na vytváření marketingových plánů a projektech na zadání destinační společnosti. Po cestě v autobuse měli studenti za úkol přednést krátké prezentace o významných místech, kudy se projíždělo a vyzkoušet si tak práci průvodce cestovní kanceláře.