Nový ročník studijního programu Investee odstartuje 13. dubna!

21. 2. 2024

Chcete se naučit více o financích a investování? Hledáte způsob, jak lépe hospodařit se svými penězi? Pak by vás mohl zajímat neziskový projekt společnosti Investee, který pod svá křídla vzal doktorand z Ústavu financí a účetnictví Martin Krevňák.

Investee nabízí studijní program o financích a investování. Jedná se o neziskový projekt, který vznikl jako reakce na rychlé změny ve světě investic. Jeho cílem je oslovit co nejvíce lidí, kteří chtějí získat komplexní pohled na současný investiční svět a naučit se informovaně, kriticky a zodpovědně rozhodovat o svých financích. Vedoucím projektu Investee je Martin Krevňák, který v současnosti studuje doktorský program na Ústavu financí a účetnictví a vyučuje zde předměty Kapitálové trhy a Mezinárodní finance.

Investee vám pomůže se v tomto složitém světě orientovat

V rámci studijního programu se seznámíte se základy osobních financí, analýzou investičních strategií, aktuálními trendy v investování nebo s globálním makroekonomickým výhledem očima investorů. Nejde jen o teorii, ale i o praxi. Zapojíte se do interaktivních lekcí, kde si vyzkoušíte praktické scénáře a případy z oblasti investování. Navíc budete mít možnost poslouchat zkušené lektory, kteří patří mezi špičku v Česku.

Reálné příběhy a praktické dovednosti

Těšit se můžete na interaktivní lekce vedené zkušenými lektory, kteří přinášejí reálné příběhy z praxe. Mezi lektory patří renomovaní odborníci jako Ján Hájek, Aleš Vávra, Jan Sušánka, David Fogad nebo Jan Topinka a další. Nově se do projektu zapojí i Martin Širůček z Ústavu financí a účetnictví, který předsedá komisi pro udělování titulu o nejvyšším dosažitelném vzdělání v oboru finančního plánování EFA/EFP. Nebo Petr Šimčák, který je absolventem PEF MENDELU.

Většina Čechů nemá dostatečné finanční znalosti

V posledních letech jsme byli svědky mnoha společenských a politických událostí, které ovlivnily i finanční trhy a investiční prostředí. Například vysoká inflace a růst úrokových sazeb znamenají, že musíme být opatrnější při volbě našich investic. Bohužel, data ukazují, že většina Čechů nemá dostatečné finanční znalosti a dovednosti. Toho využívají podvodníci, kteří chtějí vylákat peníze z nezkušených investorů, nebo pro rizikové investice, které mohou vést k velkým ztrátám.

Pokud vás Investee zaujal, neváhejte a přihlaste se na druhý ročník programu, který začíná 13. dubna v prostorách VŠE v Praze (Rájská budova). Školné je 5 490 Kč pro studenty a 11 990 Kč pro ostatní.