Nový magisterský studijní program N-EMOS Ekonomické modelování a aplikovaná statistika

28. 3. 2024

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně nově nabízí program N-EMOS Ekonomické modelování a aplikovaná statistika. Je vhodný pro talentované studenty, kteří hledají spojení mezi teorií a praxí v oblasti ekonomie a statistiky. Díky unikátní kombinaci znalostí a možnosti mezinárodního uplatnění otevírá tento program dveře do kariérního i akademického světa.

Studijní program EMOS je nástupcem původní specializace Ekonomická statistika ve studijním programu Ekonomika a management. Terézia, bývalá studentka Ekonomické statistiky, říká: „EMOS mi poskytl možnost praktické aplikace svých znalostí, nikoli pouhé mechanické memorování. Získané znalosti jsem mohla ihned uplatnit v praxi, což ocenil i můj zaměstnavatel. Pokud bych měla znovu možnost volby, rozhodně bych zvolila stejně.“

Co všechno program EMOS nabízí

• kombinace teoretické znalosti s praktickým využitím
  • individuální přístup
  • prestižní certifikát EUROSTATU
  • vynikající uplatnění v praxi
  • účast na mezinárodních akcí workshopy, hackathony, soutěže EUROSTATU
  • „volnější“ 4. semestr poslední semestr je zaměřen na DP, stáž, nebo zahraniční pobyt

Jedná se o výběrový program určený pro talentované a motivované studenty, kteří chtějí vyniknout ve světě byznysu a vědy. S unikátní kombinací ekonomie a statistiky je program vhodný pro absolventy ekonomických nebo matematických a technických oborů, kteří touží proniknout do hloubky analýzy dat a využívat moderní technologie. V malé pracovní skupině studenti získají komplexní znalosti pro analýzu velkých dat, modelování a predikci v ekonomii.

Díky stážím u top zaměstnavatelů v oboru statistiky, bankovnictví či průmyslu získají neocenitelné praktické zkušenosti. Mají možnost účastnit se mezinárodních evropských workshopů, hackathonů a soutěží pořádaných EUROSTATEM, což jim otevře dveře do světa statistiky na evropské úrovni. Navíc mohou zdarma získat prestižní mezinárodně uznávaný certifikát European Master in Official Statistics, který nabízí pouze dvě instituce v ČR.

Možnosti po absolvování

Studenti si po absolutoriu odnesou odborné znalosti, díky kterým naleznou výborné uplatnění v praxi, ať už jako ekonomové-analytici, risk manažeři nebo analytici dat. Nebo mohou spolupracovat na výzkumu na Ústavu statistiky a operačního výzkumu a pokračovat dále na doktorském studiu.

Všechny aktuality a PEF v médiích