Mendelova univerzita hostí vědce a pedagogy z významných ukrajinských univerzit

20. 10. 2023
International week MENDELU v plném proudu: Provozně ekonomická fakulta tento týden hostí 15 výjimečných akademických pracovníků z pěti předních ukrajinských vysokých škol.

Toto inspirativní setkání je možné díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR a České rozvojové agentury v rámci ambiciózního projektu „Meziuniverzitní vědecká a pedagogická spolupráce“ (TAK-2023).

Hlavním cílem tohoto projektu je propojení a sdílení dobré praxe mezi českými a ukrajinskými univerzitami. V čele tohoto spojení stojí za Mendelovu univerzitu doc. Martina Rašticová a dr. Ondřej Pavelek, ukrajinskou stranu reprezentují prof. Nataliia Versal z Univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě a prof. Nataliia Tkalenko z Černihivské polytechniky.

Návštěva konzulky

Jako výraz hlubokého uznání a podpory projektu navštívila Provozně ekonomickou fakultu dne 16. října paní konzulka Ukrajiny Anna Proško.

Ve svém projevu vyjádřila upřímné poděkování Mendelově univerzitě, zejména Provozně ekonomické fakultě, za její vřelé přijetí a podporu ukrajinské akademické komunitě v obtížných dobách. Důrazně připomněla, jak je mezinárodní akademická solidarita klíčová v dobách krize a jaký význam má takové spojení pro budoucnost obou zemí.

Více aktualit

Všechny aktuality