Studenti PEF MENDELU zlepšili layout prodejny a Customer Experience prodejny Decathlon v Ivanovicích

17. 12. 2025

Studenti oboru Management obchodu a služeb absolvovali školení a odborné exkurze s manažery firmy Decathlon. V rámci soutěže TOP Student (Decathlon Case Study) navrhli doporučení pro zlepšení Customer Experience (CX) a nákupního prostředí prodejny Decathlon Brno-Ivanovice. Prezentace hodnotili studenti mezi sebou spolu s manažery Decathlonu. Tři vítězné týmy si odnesly merchandising PEFky.

Program zahájilo setkání se zástupci společnosti Decathlon Danielem Babilonem a online s Janem Černým. Na přednášku navázal přesun do prodejny Decathlon Brno-Ivanovice, kde se studenti setkali s ředitelkou prodejny Andreou Vondráčkovou a absolvovali prohlídku a prakticky si vyzkoušeli práci s merchandisingem v reálném provozu.

Druhá část proběhla v následujícím týdnu formou týmových prezentací, v nichž studenti zpracovali zadané případové studie se zaměřením na Customer Experience (CX) a nákupní prostředí prodejny.

Na základě komparace Decathlonu s konkurencí a analýzy požadavků zákazníků studenti formulovali konkrétní doporučení ke zlepšení Customer Experience a zhodnotili nákupní prostředí prodejny Brno-Ivanovice, se zvláštním důrazem na její layout a prezentaci sortimentu.

Výherci si odnesli dárkovou tašku od PEFky

Prezentace projektů studentskými týmy probíhali ve středu a čtvrtek 10. a 11. 12. První den obsadily první místo se shodným počtem bodů dva týmy, ve složení Miroslav Goldmann, Vojtěch Kostka, Richard Labuda, Tomáš Motáček, Tadeáš Munzar, David Petráš, Filip Soustružník a David Trtek. Následující den zvítězil jeden tým, který tvořili Daniel Hampl, Vojtěch Schlauch a Daniel Usvald.

V rámci předmětu Seminář merchandisingu studenti navštívili i Tesco a Ikea

Soutěž a exkurze ve spolupráci s firmou Decathlon nebyla první akce, kterou studenti předmětu Seminář merchandisingu tento semestr absolvovali. Dostali se i na odbornou exkurzi do společnosti TESCO, která proběhla v hypermarketu v NC Královo Pole, kde se seznámili s tím, jak merchandising funguje v jednom z největších maloobchodních řetězců.

Regionální ředitelka, ředitel prodejny a ředitelka pro merchandising zde studentům přiblížili strategii řízení prodejní plochy, práci s vystavením zboží i rozhodování založené na datech a chování zákazníků. Na výklad navázala praktická část přímo na prodejní ploše. Studenti si vyzkoušeli práci s planogramy a ověřili si, jak zásadní roli hraje správné rozmístění produktů v každodenním provozu prodejny.

Mimo to se studenti zúčastnili také odborné exkurze do společnosti IKEA, která rozšířila jejich pohled na merchandising v odlišném typu maloobchodu. Zde jim zástupci firmy nejprve představili klíčové principy, metody a taktiky merchandisingu, na nichž IKEA dlouhodobě staví zákaznickou zkušenost. Teoretický úvod plynule přešel do praktického úkolu, kdy studenti realizovali kontrolní nákup přímo na prodejní ploše. Získané poznatky následně zpracovali do strukturované zpětné vazby, která byla předána společnosti IKEA k dalšímu řešení.

Všechny aktuality a PEF v médiích

Více aktualit

Všechny aktuality