Zimní semestr 2023 ve znamení ocenění studentů PEF MENDELU

15. 12. 2023
Provozně ekonomická fakulta MENDELU v Brně je hrdá na úspěchy a ocenění svých studentů ve významných soutěžích.

Studenti Michal Jaroš, Sarah Hajduková, Eliška Forróová, Martin Vatrt a Ondřej Nedoma září letos v seznamu výjimečných talentů, kteří se vydali nad rámec očekávání a nechali za sebou nezaměnitelnou akademickou stopu.

Michal Jaroš

Student Michal Jaroš dosáhl pod vedením paní doktorky Gláserové zaslouženého uznání za svou bakalářskou práci s názvem „Účetní a daňové souvislosti pohledávek v účetnictví“.

Jeho práce byla přihlášena do soutěže o nejlepší bakalářskou práci roku 2023, kterou pořádala společnost EY. V konkurenci špičkových prací se Michal umístil na skvělém 2. místě.

Sarah Hajduková

Studentka Sarah Hajduková předvedla vynikající výsledky svou diplomovou prací pod vedením pana docenta Svobody. V soutěži Cena Atlas Copco Services 2023 se umístila v prestižní TOP 10.

Její práce reagovala na aktuální trendy v oblasti automatizace účetních prací a zdůraznila, že klíčovou překážkou není pouze cena, ale i odpor k inovacím v existujících procesech.

Eliška Forróová, Martin Vatrt a Ondřej Nedoma

Eliška Forróová pod vedením docentky Kučerové, Martin Vatrt pod vedením docenta Kapounka a Ondřej Nedoma pod vedením doktora Litzmana, si vybojovali prestižní místa v TOP 10 v soutěži CAFIN diplomka 2023.

Eliška se věnovala problematice „Daně z finančních transakcí a jejich uplatnění v České republice“, zatímco Martin se zaměřil na „Identifikaci behaviorální mezery: evidence z ETF fondů“. Témou Ondřejovy práce byla „Kompatibilita cílů udržitelnosti ekonomik“.

Úspěchy těchto výjimečných mladých osobností ukazují na vynikající úroveň výzkumných a analytických schopností studentů naší fakulty a jsou inspirací pro ostatní studenty a celou akademickou komunitu na PEF MENDELU.

Gratulujeme nejen výhercům, ale i všem pedagogům, kteří podporují rozvoj vzdělávání na naší fakultě!