Zahraniční kolegové si prošli laboratoře a ochutnali naší Požehnanou 17°

24. 7. 2023

V červenci nás navštívilo 6 zahraničních hostů, a to konkrétně z Bar-Ilan University a Ben Gurion University v Izraeli v rámci programu kreditová mobilita Erasmus+. Svou přítomností nás poctila taky kolegyně ze zahraničního oddělení na University of Wroclaw.

Pro akademiky jsme připravili celotýdenní program včetně prohlídky kampusu MENDELU a PEF, ve večerních hodinách zavítali se zahraniční referentkou i do centra Brna. Akademikům se mimo jiné velmi líbila návštěva našeho pivovaru, kde jsme všichni ochutnali čerstvě pokřtěný druh polotmavého piva Požehnaná 17°.

Jelikož přijeli zástupci se zaměřením na IT, setkali se s kolegy na Ústavu informatiky, ale i s prorektorem Robertem Pokludou. Společně si pak prohlédli hned několik specializovaných laboratoří (Eyetracking, Spatial hub, Laboratory for railwas control systems), které jsou nedocenitelnou infrastrukturou na PEFce.