Richard Kovárník z Provozně ekonomické fakulty uspěl v MENDELU PhD Talent Stipendiu

25. 3. 2024

Ing. Richard Kovárník, student prvního ročníku doktorského studia na Ústavu statistiky a operačního výzkumu Provozně ekonomické fakulty získal pod vedením doc. Janové ocenění MENDELU PhD Talent Stipendium. Jeho práce na téma “Automation in Forest Management: Micro-data valuation of forest culture ecosystem services” přinesla nové pohledy na hodnocení ekosystémových služeb lesní kultury.

MENDELU PhD Talent Stipendium po letech zpět na PEF

MENDELU PhD Talent Stipendium představuje významný krok ve vědecké kariéře každého doktorandského studenta Mendelovy univerzity. Kovárníkova práce slibuje přínos nejen pro akademickou sféru, ale i pro praxi lesního hospodářství. Jeho inovativní přístup a důkladný výzkum mohou v budoucnosti přispět k efektivnějšímu a udržitelnějšímu využívání lesních zdrojů.

Nový akreditovaný magisterský program Ekonomické modelování a aplikovaná statistika

Richard Kovárník absolvoval specializaci Ekonomická statistika, která je od letoška akreditována jako samostatný navazující magisterský studijní program s názvem Ekonomické modelování a aplikovaná statistika. Tento program rozšiřuje možnosti pro studenty, kteří chtějí proniknout do hloubky ekonomické analýzy a statistických metod. Umožní jim ponořit se do analýzy dat a získat odborné znalosti na pomezí statistiky a ekonomie s praktickým využitím nejnovějších softwarů a programovacích technik. Studenti získají individuální přístup a zúčastní se hackathonů, soutěží EUROSTATu a také mohou získat certifikát EMOS. Po absolvování se uplatní jako ekonomové-analytici, risk manažeři a programátoři-analytici.