Blended Intensive Programme 2024: Sportovní cestovní ruch v době změn v Salcburku a Vídni

5. 6. 2024

Letos v dubnu se v Salcburku a ve Vídni uskutečnil mezinárodní výměnný program Blended Intensive Programme s titulem „Sportovní cestovní ruch v době změn“. Zúčastnilo se jej řada studentů z Chorvatska, Maďarska, Indonésie a PEF MENDELU.

Co účastníky Blended Intensive Programme čekalo?

Program byl rozdělen na virtuální a pobytovou část. Virtuální část probíhala tři týdny před a jeden týden po pobytu v Rakousku a zahrnovala studium teoretických základů sportovního cestovního ruchu a práci na týmových projektech. Druhá část se pak zaměřila na praktické zkušenosti formou přednášek a workshopů na zámku Seeburg v Salcburku, exkurzí do významných sportovních center a aktivního sportovního programu v malebném prostředí Alp.

Program intenzivního kurzu sportovního cestovního ruchu:

22. dubna: Uvítání v Salcburku

• Skupina studentů se ponořila do atmosféry historického centra Salcburku a poznala kouzlo Mozartova města, památky, muzea a bohatou kulturu.
  • Sportovní program jim umožnil navštívit Red Bull Hangar 7 a poznat zblízka svět motorsportu.

23. dubna: Trendové sporty v horách

• Studenti se vydali do horské oblasti Bad Gastein a užili si aktivní den plný cyklistiky, turistiky a relaxace v termálních lázních.

24. a 25. dubna: Přednášky a workshopy na zámku Seeburg

• Na zámku Seeburg studenti řešili problematiku sportovního cestovního ruchu.

26. dubna: Exkurze do Ramsau a Schladmingu

• Studenti navštívili Ramsau a Schladming, proslulé horské resorty, které hostily Mistrovství světa v alpském a nordickém lyžování a Zimní olympijské hry 2017. Zaměřili se na specifika sportovního cestovního ruchu v kontextu velkých sportovních událostí.

Online část programu:

• Tři týdny před kurzem studovali účastníci teoretické základy a případové studie sportovního cestovního ruchu.
  • Po kurzu zúročili získané znalosti a zkušenosti v rámci práce na týmovém projektu zaměřeném na návrh sportovního turistického produktu.
  • Po návštěvě: Práce v mezikulturních týmech na návrhu sportovního turistického produktu pro vybranou destinaci.

Mezinárodní rozměr a budování přátelství díky Blended Intensive Programme

Studenti měli možnost setkat se a spolupracovat se studenty z celého světa, čímž si rozšířili své obzory a získali cenné mezikulturní zkušenosti. Ondřej Štencl z Provozně ekonomické fakulty řekl, že „práce ve skupinách s lidmi z různých zemí nás nejen naučila spolupráci, ale také obohatila o nové pohledy a zkušenosti.“ A Patrik Adamec program zhodnotil jako „jeden z nejlepších, které kdy zažil“, a ocenil přístup vyučujících, kteří „navádí studenty k zapojování nových poznatků z výuky a pracují s nejnovějšími trendy.“

Všechny aktuality a PEF v médiích