výška nanečisto PEF MENDELU

Chceš na výšku, ale nevíš, co Tě čeká?

Přijeď za námi do Brna a staň se na den vysokoškolákem! Na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity Tě provedeme dnem univerzitního studenta – poslechneš si přenášku, grabneš jídlo v naší super menze, poflausiš po kampusu a zúčastníš se cvičení z oblasti, kterou si vybereš! 

Kdy můžeš přijet?

10. listopadu 2023

8. prosince 2023

5. ledna 2024

23. února 2024

Jaký bude program?

  • Registrace (8:30–9:00) Společně se setkáme na naší PEFce.
  • Přednáška (9:00–11:00) Přednáška na společné téma ve velké „přednáškovce“.
  • Oběd v menze (11:00–12:00) Můžeš ochutnat, jak vaří naše menza.
  • Prohlídka univerzitního kampusu (12:00–12:30) Uvidíš celý náš univerzitní kampus a nahlédneš i přilehlého arboreta.
  • Cvičení (12:30–14:00) Vyber si cvičení z oblasti marketingu, managementu, financí nebo informatiky.

Co bude náplní jednotlivých cvičení?

Finance

Finance vládnou světem! Staň se Vlkem z Wall Street a nauč se rozumět základním souvislostem na finančním trhu. Nejcennější jsou vždy informace a jejich využití na trhu ve tvůj prospěch. Víš, jak se dalo vydělat na zvolení Trumpa? Jak na to reagovaly trhy? Co lze očekávat od trhů v roce 2024 a v budoucnu? Čeká nás další krize? Přijď na seminář z financí a uvidíš, že je vše mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá!

Finance však nejsou jen o investování, ale do oblasti financí patří i oblast tzv. malých financí, které se týkají buď firmy či jedince samotného. Do této kategorie lze určitě zařadit daně, které jsou všude kolem nás. Daňové znalosti rozhodují nejen o životní úrovni obyvatelstva, o jejich finanční stabilitě, ale také napomáhají činit správná rozhodnutí v oblasti rodinných, osobních a podnikových financí. V rámci cvičení si tedy popovídáme k čemu daně slouží a otestujeme si tvoje daňové znalosti.

Management

Předávání informací, rozhodování a vyjednávání. Tři klíčové kompetence každého manažera, které si můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. Mimo jiné se o sobě dozvíš, zda jsi spíše týmovým hráčem, nebo jestli se Ti lépe pracuje samostatně. Zjistíš, do jaké míry se dokážeš prosadit ve skupině, tedy jestli z tebe bude jednou dobrý leader. Přišel jsi přece proto, aby ses něco naučil. Tak proč nezačít rovnou u sebe?

Marketing

Chceš vědět, jak vytvořit reklamu, která se bude valit jako lavina skrz sociální sítě? Věděl jsi, že Facebook je malými podniky využíván pro reklamu více než Google anebo že správně zvolená marketingová kampaň může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem v podnikání? Přihlas se na marketing a zjisti mimo jiné, jak vytvořit účinnou marketingovou kampaň, kde všude na Tebe reklamy působí, jak je rozpoznat a jak se nenechat napálit lživou reklamou.

Informatika

Informatika neznamená jen počítače a programování, jak jsi byl možná zvyklý ze střední školy. Na cvičení si vyzkoušíme, jak pracovat s vlastním myšlením, jak analyzovat věci kolem nás, jak jim porozumět a jak získané znalosti, dovednosti a zkušenosti předávat dál. Nauč se poznat a popsat svůj modus operandi!

Kde nás najdeš a jak se k nám dostaneš?

Pokud nejsi z Brna, tak nejlepší cesta k nám je „šalinou“ číslo 9 nebo 7. Devítka jezdí z hlavního vlakového nádraží a i když přijedeš autobusem, bude pro Tebe toto místo asi základním orientačním bodem. Sedmička k nám také jede z centra města, jen trochu jinou trasou. Vysednout musíš na zastávce Zemědělská. Ta je hned u univerzity a je to k nám už jen pár kroků

Jestli máš otázky, nebo si chceš zajistit místo s jistotou, napiš nám na pr@pef.mendelu.cz.

Už ses Výšky nanečisto zúčastnil*?

Zanech nám zpětnou vazbu! Jak se Ti tu líbilo? Co bychom mohli dělat jinak?

Z akcí jsou i fotky, třeba se najdeš → Výška nanečisto 10.11. Výška nanečisto 8.12.