Chceš na výšku, ale nevíš, co Tě čeká?

Přijeď za námi do Brna a staň se na den vysokoškolákem.

Jaký bude program?

 • Registrace (8:30–9:00) Společně se setkáme na naší PEFce.
 • Přednáška (9:00–11:00) Přednáška na společné téma ve velké „přednáškovce“.
 • Oběd v menze (11:00–12:00) Můžeš ochutnat, jak vaří naše menza.
 • Prohlídka univerzitního kampusu (12:00–12:30) Uvidíš celý náš univerzitní kampus a nahlédneš i přilehlého arboreta.
 • Cvičení (12:30–14:00) Vyber si cvičení z oblasti marketingu, managementu, financí nebo informatiky.

Kdy můžeš přijet?

 • 18. 11. 2022
 • 9. 12. 2022
 • 13. 1. 2023
 • 24. 2. 2023

Kde nás najdeš a jak se k nám dostaneš?

 • Adresa Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně Zemědělská 1, Brno 613 00
 • Cesta Pokud nejsi z Brna, tak nejlepší cesta k nám je „šalinou“ číslo 9 nebo 7. Devítka jezdí z hlavního vlakového nádraží a i když přijedeš autobusem, bude pro Tebe toto místo asi základním orientačním bodem. Sedmička k nám také jede z centra města, jen trochu jinou trasou. Vysednout musíš na zastávce Zemědělská. Ta je hned u univerzity a je to k nám už jen pár kroků.

Co bude náplní jednotlivých cvičení?

Finance

Finance vládnou světem! Staň se Vlkem z Wall Street a nauč se rozumět základním souvislostem na finančním trhu. Nejcennější jsou vždy informace a jejich využití na trhu ve tvůj prospěch. Víš, jak se dalo vydělat na zvolení Trumpa? Jak na to reagovaly trhy? Co lze očekávat od trhů v roce 2022 a v budoucnu? Čeká nás další krize? Přijď na seminář z financí a uvidíš, že je vše mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá!

Management

Předávání informací, rozhodování a vyjednávání. Tři klíčové kompetence každého manažera, které si můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. Mimo jiné se o sobě dozvíš, zda jsi spíše týmovým hráčem, nebo jestli se Ti lépe pracuje samostatně. Zjistíš, do jaké míry se dokážeš prosadit ve skupině, tedy jestli z tebe bude jednou dobrý leader. Přišel jsi přece proto, aby ses něco naučil. Tak proč nezačít rovnou u sebe?

Marketing

Chceš vědět, jak vytvořit reklamu, která se bude valit jako lavina skrz sociální sítě? Věděl jsi, že Facebook je malými podniky využíván pro reklamu více než Google anebo že správně zvolená marketingová kampaň může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem v podnikání? Přihlas se na marketing a zjisti mimo jiné, jak vytvořit účinnou marketingovou kampaň, kde všude na Tebe reklamy působí, jak je rozpoznat a jak se nenechat napálit lživou reklamou.

Informatika

Informatika neznamená jen počítače a programování, jak jsi byl možná zvyklý ze střední školy. Na cvičení si vyzkoušíme, jak pracovat s vlastním myšlením, jak analyzovat věci kolem nás, jak jim porozumět a jak získané znalosti, dovednosti a zkušenosti předávat dál. Nauč se poznat a popsat svůj modus operandi!

Vyplněním následujícího formuláře se registruješ na Výšku nanečisto a následně se můžeš na den stát vysokoškolákem. Ukončení přihlášení na jednotlivé termíny bude dva dny před termínem (tedy vždy do středy 23:59), nebo po naplnění kapacity termínu. Nezapomeň vyplnit kontakt na sebe, abychom Ti mohli poslat informace o programu.