Provozně ekonomickou fakultu povede od února Svatopluk Kapounek

24. 1. 2023

Novým děkanem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se stane Svatopluk Kapounek, který v současnosti zastává funkci prorektora pro tvůrčí činnost. Dnes jej zvolil akademický senát fakulty. Ve funkci nahradí 1. února Pavla Žufana, který se začátkem prosince minulého roku rozhodl rezignovat v souvislosti s kontrolou Národního akreditačního úřadu.

V čele fakulty chce hrát nový děkan aktivní roli při nápravě současného vnímání dobrého jména fakulty i univerzity. Zaměří se na zvýšení kvality výuky ve všech stupních studia, posílení strategického řízení a na zodpovědné finanční řízení fakulty. Její rozvoj chce podpořit i z materiálního a technického hlediska. Prioritně plánuje dokončit započaté pozitivní změny a nápravná opatření v doktorském programu Economics and Management, na který se zaměřila kontrola Národního akreditačního úřadu. „Jsem přesvědčený o tom, že naše fakulta nabízí vzdělání, nikoliv tituly. Základem postgraduálního studia je tvůrčí činnost doktorských studentů vyžadující poměrně vysoké finanční náklady i vysoké nároky na čas školitelů. Budu proto podporovat individuální přístup při výběru talentovaných studentů i při sestavování jejich individuálních studijních plánů,“ uvedl Kapounek ve svých tezích.

„Docentu Kapounkovi blahopřeji a v roli děkana mu přeji především dostatek elánu a vytrvalosti. Pevně věřím, že jako nový děkan akceleruje započaté pozitivní změny a pomůže v dohledné době očistit dobré jméno Provozně ekonomické fakulty. Jménem vedení celé univerzity samozřejmě nabízím, ale i očekávám úzkou spolupráci,“ uvedl rektor univerzity Jan Mareš.

Svatopluk Kapounek působí na Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty. Ve své výzkumné práci se věnuje především oblasti korporátních financí, bankovnictví, kapitálovým trhům a finanční ekonometrii. V letech 2018 – 2022 působil jako viceprezident a prezident České společnosti ekonomické.

Na Provozně ekonomické fakultě v současnosti studuje přes tři tisíce studentů. Za více než šedesát let svého fungování fakultu absolvovalo přibližně dvacet tisíc studentů, kteří nacházejí uplatnění v oblasti ekonomiky, managementu, obchodu, ve finančním sektoru, veřejné správě nebo jako projektanti informačních systémů.

Zdroj: mendelu.cz