Zasedání řídícího výboru mezinárodního projektu MASUDEM na Provozně ekonomické fakultě

14. 10. 2024

Ve dnech 8. až 10. října 2024 hostila Provozně ekonomická fakulta zasedání řídícího výboru projektu MASUDEM, zaměřeného na podporu udržitelného rozvoje a managementu v institucích vysokoškolského vzdělávání. Na tomto setkání se sešli partneři z devíti univerzit z České republiky, Slovenska, Maďarska, Indonésie a Thajska, aby vyhodnotili aktuální výsledky projektu, naplánovali další aktivity a podělili se o poznatky z implementace udržitelných postupů v akademické sféře.

Akci zahájil doc. Svatopluk Kapounek, Ph.D., děkan Provozně ekonomické fakulty MENDELU, který jednání zahájil a vytvořil prostor pro plodnou diskusi. Během tří dnů se účastníci věnovali tématům, jako je projektový management, evaluace kvality a finanční reportování. Významná část programu byla věnována hodnocení nově vytvořených studijních programů a procesům jejich zlepšování.

Klíčové části programu zahrnovaly prezentace vedoucích pracovních balíčků, včetně diskusí vedených prof. Dr. Anettou Čaplánovou (EUBA, Bratislava), doc. PhDr. Martinou Rašticovou (MENDELU, Brno) a Dr. Ritou Takács (ELTE, Budapešť). Akce rovněž zahrnovala sekci zaměřenou na šíření výsledků a udržitelnost, s důrazem na dlouhodobý dopad výsledků projektu.

Účastníci měli možnost zapojit se do společných diskusí a sladit strategie pro další posílení udržitelných rozvojových snah v rámci projektu MASUDEM. Toto zasedání bylo významným milníkem v rámci řešení projektu, který posílil závazek MENDELU k udržitelnosti a mezinárodní spolupráci.

Pro více informací o projektu MASUDEM a výsledcích zasedání navštivte oficiální webovou stránku projektu.