doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. v porotě mezinárodní ekonomické olympiády

18. 11. 2020
Od 18. do 20. listopadu vyvrcholí Mezinárodní ekonomická olympiáda, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání (INEV) a Maďarská ekonomická asociace ve spolupráci s Mezinárodním visegrádským fondem.

Členem poroty této významné události je i proděkan PEF MENDELU pro tvůrčí činnost doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. Ve finále bude o titul nejlepšího mladého ekonoma všech zemí Visegrádské čtyřky bojovat celkem 20 středoškolských studentů – pět z každé země. Patronem mezinárodního finále je laureát Nobelovy ceny Thomas J. Sargent, profesor ekonomie a businessu na New York University.

V rámci olympiády proběhne i panelová diskuze, kde bude doc. Kapounek, který je mimo jiné i prezident České ekonomické společnosti, taktéž.
Bližší informace k panelové diskuzi zde.

Více o olympiádě v článku zde.