Danuše Nerudová získala nominaci v anketě Vogue Leaders: Nejvlivnější ženy roku 2023

12. 2. 2024

Máte šanci podpořit ženy, které píšou historii Česka a Slovenska. V anketě Vogue Leaders můžete zvolit nejvlivnější ženy, nominované v deseti různých kategoriích za svoji práci a úsilí o rovné příležitosti pro ženy a muže. Mezi nominantkami je i Danuše Nerudová.

Danuše Nerudová: bývalá rektorka a kandidátka na prezidentku

Jednou z nominovaných je Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity a profesorka ekonomie z Provozně ekonomické fakulty, která se do širšího povědomí dostala díky své kandidatuře na prezidentku v roce 2023, ve které dostala přes 777 tisíc hlasů. V letošní anketě je nominovaná v kategorii politika a společnost.

Dagmar Havlová: patronka soutěže a bývalá první dáma

Patronkou soutěže je Dagmar Havlová, oceňovaná divadelní, filmová a televizní herečka, význačná filantropka a bývalá první dáma České republiky. „Je důležité, abychom se navzájem podporovaly a umožňovaly i druhým vyniknout,” říká. Její slova zdůrazňují klíčový význam podpory žen, které stále nejsou plnohodnotně zastoupeny ve vedoucích rolích napříč společností, ať už jde o komerční podniky, neziskové organizace či veřejné instituce.

Hlasujte v anketě Vogue Leaders a vyhrajte luxusní pobyt

Váš hlas v anketě Vogue Leaders může znamenat posun směrem k větší rovnosti a diverzitě ve společnosti. Anketa probíhá do 28. února 2024. Hlasovat můžeš jen jednou v každé kategorii. Výsledky se dozvíte 1. března 2024 na webu Vogue Leaders, v časopise Vogue Leaders a také v Vogue CS. Hlasováním se automaticky zúčastníte slosování o luxusní pobyt pro dva v hotelu Falkensteiner Genuss & Wohlfühlhotel Mühlviertel v Rakouských Alpách.